Turing Translation

Turing translation ingilizce çeviri programı

Sürüm : 9.01
Boyut : 2.0 Mb
Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
Üretici Firma : Bahattin ve İlker Güven

Program Tanıtımı

Turing Translation, İngilizce'den Türkçe'ye ve Türkçe'den İngilizce'ye sözcük ve tümce çevirisi yapabilen bir yazılımdır. Kullanıcılara tümüyle ücretsiz sunulmakta ve günden güne geliştirilmektedir. Çalışma mantığı diğer çeviri yazılımlarından biraz farklıdır. Tümce çevirisi yapabilmek için yazılım veritabanında hazır hikayeler barındırmaktadır. Bu hazır hikayeler içerisinde geçen binlerce tümce sayesinde de İngilizce ve Türkçe tümce çevirilerini başarılı biçiminde yapabilmektedir.

Şu anki yapısı ile basit tümceleri çevirebilmekte olan yazılım geliştirildikçe daha başarılı çeviriler yapmaktadır. Yazılımın veritabanını kullanıcıların da geliştirebiliyor olması güzel bir özelliktir. Yazılıma istediğiniz tümceleri ve karşılıklarını girip kaydedebilirsiniz. Yazmış olduğunuz Türkçe ya da İngilizce tümceleri yazılımın seslendirebilmesi de bir başka güzel özellik.

Kullanımı oldukça kolay olan yazılım kurulum da gerektirmiyor. İnnDirmiş olduğunuz ZIP biçimli sıkıştırılmış dosyayı bir klasör içerisine çıkartıp Turing.exe uygulamasına tıklamanız yeterli. Başlangıç seviyesindeki kullanıcılara hitabeden yazılımın ses kayıt özelliği de bulunuyor. Küçük boyutu ve ücretsiz olmasına rağmen oldukça yararlı bir yazılım olduğu söylenebilir.

Yeni Sürüm Özellikleri :
GOOGLE çeviri özelliği eklendi.

İNDİR


Cümle Çeviri Programı 1.6

Cümle çeviri programı 1.6

Yapımcı: Ender ARSLANTÜRK
Dosya Boyutu: 2,12 MB
Lisans: Bedava
Dil: Türkçe
Platform: Windows (Tümü)

Program Tanıtımı

Büyük Türkiye Projesine ait bulunan 2. adım, yani cümle çeviri programı şimdilik maksimum kelime çeviri sistemine sahiptir. Hem Türkçe'den hem de İngilizce'den çeviri yapılabilen projeye ilerleyen zamanlarda çok daha güçlü bir mimari geleceği kesindir.

Çeviri Programının içerisinde ;

 • Standart çeviri
 • Etkileşimli çeviri
 • Liste çeviri
 • sistemi sahip olup, istediğiniz zaman kelime hazinesine ekleme yapabiliyorsunuz.
  Projenin bir özelliğide sadece İngilizce bilmeyen değil, aynı zamanda Türkçeyi yeterli seviyede kullanamayan kullanıcılara da kullanım imkanı sağlıyor.

  İNDİR


  Pro Çeviri 2.0

  Pro çeviri programı 2.0

  Yapımcı: Mehmet Cem ÖZMEN
  Dosya Boyutu: 1,95 MB
  Lisans: Özellik Kısıtlı, Tam Sürüm 99 TL
  Dil: Türkçe
  Ekran Görüntüleri: Görüntü eklenmemiş
  Platform: Windows (Tümü)

  Program Tanıtımı

  ProÇeviri, piyasadaki en gelişmiş çeviri motoruna sahip yazılımdır. İsterseniz her programın sitesindeki örneklere güvenmek yerine, örneğin bir İngilizce hikaye kitabından ya da internetteki bir haber sitesinden seçtiğiniz bir metni ProÇeviri ve diğer programlarla çevirerek aradaki farkı kendiniz test edebilirsiniz.

  Mümkün olduğunca doğal Türkçe kullanır. Yapılan çeviride Türkçe'ye aykırı şekilde ek almış, anlamsız kelimeleri hemen hemen hiç görmezsiniz, anlamlarını çözmeye çalışmakla uğraşmazsınız.

  Cümle çevirisi yapan programlar içinde çeviri hızı en yüksek programdır. Kısa bir çeviri için bile sizi uzun süre bekletip üretkenliği düşürmez. Hafıza gereksinimi de düşük seviyededir.
  Metnin ister tümünü, ister seçtiğiniz bir parçasını çevirebilirsiniz.

  2.0 sürümüne Vista uyumu ve birçok yenilik eklendi.

  Not: Deneme sürümü özellik kısıtlaması içermektedir. Bazı harflerle başlayan cümlelerin çevirisi yapılmıyor. Kısıtlama olmaksızın kullanmak için programı satın almanız gerekiyor.

  İNDİR


  Client for Google Translate 4.2.241

  Client for Google Translate 4.2.241

  Yapımcı: Alexey ILJIN
  Dosya Boyutu: 2,53 MB
  Lisans: Bedava
  Dil: İngilizce
  Ekran Görüntüleri: Görüntü 1
  Platform: Windows 98/2000/XP/Vista/7
  Uninstall Seçeneği? Evet
  Limit: Yok

  Program Tanıtımı

  Eğer İngilizce biliyorsanız internet kullanımında ve web siteleri üzerindeki araştırmalarınızda fazla zorlanmazsınız. Fakat İngilizce dünya üzerinde olduğu gibi internet üzerinde de kullanılan tek dil değil. Yaptığınız araştırma konusunda bulduğunuz kaynaklar, dokümanlar, siteler başka dillerde de olabilir. İşte İngilizce dahil bilmediğiniz yabancı dillerdeki yazıları Client for Google Translate (Google Çeviri Programı) ile anında Türkçe'ye veya diğer dillere çevirebilirsiniz.

  Çok basit bir uygulama olan ve elinizin altında her zaman bulunmasını isteyeceğiniz bu küçük istemci, Google Translate servisini kullanıyor ve 40 farklı dil arasında hızlı bir şekilde anlık kelime, cümle veya paragraf çevirileri yapabilme imkanını size ücretsiz bir şekilde sunuyor.

  Sade bir arayüz ile kolay bir kullanıma sahip olan Client for Translate Client basit ayarlama menüsü üzerinde size ekstra kolaylıklar sağlayacak seçenekler sunarken aslında bir web uygulaması olan Google Translate'ten pek farklı değil. Fakat bir web uygulamasını daha rahat ulaşabileceğiniz bir hale getiren ve otomatik dil tanıma, seçilen metini anında çevirme gibi özellikleri ile diğer programları kullanırken size anında yardımcı olarak zaman kazanmanızı da sağlıyor.

  İNDİR


  Dictionary .NET 3.4.4150

  Yapımcı: fish's dotNET
  Dosya Boyutu: 147,00 KB
  Lisans: Ücretsiz
  Dil: Türkçe
  Ekran Görüntüleri: Görüntü 1
  Platform: Windows XP/Vista/7
  Uninstall Seçeneği? Hayır
  Limit: Yok

  Program Tanıtımı

  Dictionary .NET, kurulum gerektirmeyen ve az yer kaplayan bir sözlük - çeviri uygulaması.

  Bilgisayarınızın diline paralel olarak açılan Dictionary .NET, çevrilecek dili otomatik olarak algılar. Basit klavye ve fare hareketleriyle bile cümleleri istediğiniz dillerde çevirebilir.

  İNDİR


  Babylon 9.0

  Babylon 9.0

  Yapımcı: Babylon
  Dosya Boyutu: 922,00 KB
  Lisans: Deneme Sürümü, Tam Sürüm CDSipariş'te $64,00 USD + KDV
  Editörün Notu:
  Dil: Türkçe
  Ekran Görüntüleri: Görüntü 1 Görüntü 2 Görüntü 3
  Platform: Windows XP/Vista/7
  Uninstall Seçeneği? Evet
  Limit: 30 Günlük Kullanım

  Program Tanıtımı

  Dünyadaki lider sözlük programlarından birisi olan Babylon size en iyi çeviriyi yapabilmeniz için en gelişmiş araç kitini sunar. E-postalarınızı, web sayfalarınızı, dokümanlarınızı, hazır mesajlarınızı ve çok daha fazlasını Babylon (Popüler Sözlük ve Metin Çeviri Programı) ile çevirebilirsiniz. İstediğiniz kelime veya cümlenin üstüne tıklayın ve açılan küçük pencerede Babylon'un çevirme sonuçlarına bir göz atın. Gelişmiş arama sonuçlarıyla çeviri yapan program pratik kullanımıyla oldukça hızlı.

  Babylon geniş sunumlar için Oxford University Press, Britannica, Merriam-Webster, Larousse, Vox, Langenscheidt, Pons, ve Taishukan sözlük ve ansiklopedilerinden yardım alır. Bir tek tıklama ile istediğiniz yerden istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. 20 dilden Wikipedia yayınlarına ulaşabilir araştırmalarınızı çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Babylon'un yeni versiyonunda 75 farklı dilden metin çevirisi yapabilme imkanı ve tek kelimelik sözlük imkanı da sunulmaktadır. Ayrıca Internet Explorer için imla hataları düzeltme, kelime otomatik tamamlama, akıllı sözlük, kişiselleştirebilme ve Wikipedia sonuçları görüntüleme özellikleri de yeni Babylon içerisinde mevcuttur.

  Özellikleri:

  Kullanımı kolay - bir tıkla çeviri yapın
  75 dilde çeviri
  Tam web sayfa çevirisi
  Tam belge çevirisi (Word, PDF, Text)
  Microsoft Office yazım denetimi ile kusursuz uyum
  Önde gelen sözlük paketleri - Britannica, OXFORD, Wikipedia ve daha fazlası
  Yazım ve Redaksiyon
  İnsan Ses
  Canlı Çeviri Topluluğu

  İNDİR


  MoonStar MTU Türkçe - İngilizce Sözlük 1.76

  MoonStar MTU Türkçe - İngilizce Sözlük 1.76

  Yapımcı: Üretici bilinmiyor
  Dosya Boyutu: 1,53 MB
  Lisans: Ücretsiz
  Editörün Notu:
  Dil: Türkçe
  Uninstall Seçeneği? Evet
  Limit: Yok

  Program Tanıtımı


  En çok kullanılan ve en basit İngilizce Türkçe sözlüğüdür...

  Türkçe - İngilizce ve İngilizce - Türkçe çevriler yapabilen , Türkçe Kelimelerin Eş anlamlılarını gösteren , Türkçe yazım denetimi ve adam asmaca oyunu içeren güzel ve kullanışlı bir sözlük.

  İNDİR


  ClickIVO 1.0.1

  ClickIVO 1.0.1

  Yapımcı: ClickIVO
  Dosya Boyutu: 13,00 MB
  Lisans: Bedava
  Dil: Türkçe
  Ekran Görüntüleri: Görüntü 1 Görüntü 2 Görüntü 3
  Platform: Windows 2000/XP/2003/Vista/7
  Uninstall Seçeneği? Evet
  Limit: Yok

  Program Tanıtımı

  Tek bir tıklama ile çeviri yapabilen çevrimiçi sözlük programı. Bilgisayarınızda herhangi bir kelimenin üzerine gelerek ilgili tuş ve fare kombinasyonlarına bastığınızda otomatik olarak çeviri yapıyor.

  ClickIVO (Ücretsiz Sözlük ve Metin Çeviri Programı) tek tık ile kullanımı kolay çeviri ve sözlük programıdır. Hemen hemen tüm dilleri desteklemektedir.

  Genel Özellikler

  Tek tık ile kolay kullanım!
  İnternet gerekliliği olmadan kullanım
  Bütün windows uygulamaları ile uyumlu
  Telaffuz imkanı
  Çoklu arabirim dili
  Cümle çeviri
  Akıllı Sözlük Sistemi
  Karakter sorunsuz daha fazla sonuç
  83 Dil desteği

  Sözlük
  ClickIVO ile çeviri metinlerini yazmaktan, kopyala-yapıştır yapmaktan artık kurtulabilirsiniz. Ekranda gördüğünüz ve çevirmek istediğiniz yazının üzerine tıkladığınızda yazının istediğiniz dilde çevirisini elde edersiniz. Gelişmiş ve ekranınızdaki karakterleri tanıma özelliğine sahip yazılım ile fare imlecinizin hareketlerini ve tıklama alanını algılayarak sözlük işlevini fonksiyonel olarak kullanabilirsiniz. Herhangi bir Windows uygulaması, web tarayıcıları, e-posta hesapları, ofis uygulamaları ve mesajlaşma programları ile uyumludur. Aradığınız kelimelerin doğru telaffuzlarini sesli olarak da alabilir ve telaffuzları hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Çevrimdışı olarak da çalışabilen yazılım her yerden kullanabileceğiniz kadar basittir. Akıllı Sözlük Sistemi - Onlarca dil arasında da çeviri yapma imkanı. Örnek olarak: Çince'den Almanca'ya, Fransızca'dan Türkçe'ye vb. yüzlerce seçenek.

  Metin Çevirisi
  Uzun metinler arasında çeviri sistemi. Örneğin İngilizce-Türkçe. Sözlük karıştırarak veya yazarak veya anlam kurmaya çalışarak çeviri yapmaktan ClickIVO ile artık kurtulacaksınız. Kullanıcı odaklı ve kişisel isteklere uygun özelleştirilebilen arabirimi ile de kullanım kolaylığı sağlayan yazılım bu özelliklerinin yanında tek tıklama ile Wikipedia makalelerine erişim de sağlayarak araştırma sürelerinizi kısaltıyor.

  Önemli! Program yeni versiyonu ile çevrimdışı çalışmaya daha uygun hale getirilmiştir. Sitemizde İngilizce Türkçe kelime çeviri sözlüğü indirme linki vardır. Ancak diğer diller arası sözlük çevirisi yapmak istiyorsanız bu adresten gerekli dosyalarını indirmeniz gerekmektedir. Ancak metin çevirisini birçok dilde yapabilirsiniz.

  İNDİR


  İngilizce-Türkçe Cep Sözlük

  İngilizce-Türkçe Cep Sözlük

  Yapımcı: Cep Sözlük
  Dosya Boyutu: 440,00 KB
  Lisans: Ücretsiz
  Dil: Türkçe
  Ekran Görüntüleri: Görüntü eklenmemiş
  Platform: Mobile
  Uninstall Seçeneği? Evet
  Limit: Yok

  Program Tanıtımı

  Cep telefonlarınızda kullanabileceğiniz en kapsamlı İngilizce-Türkçe sözlük!

  Toplam 28.155 kelime.

  Kelimelere hızlı erişim.

  Kolay kullanım.

  Aranan kelime ve sonraki kelimelerde gezinme imkanı.

  Ayrıca ÜCRETSİZ!

  Programın Cep telefonunuza kurulumu;

  * Aşağıdaki bağlantı yöntemlerinden her hangi biri ile indirdiğiniz dosyayı cep telefonunuza transfer edin.

  * Transfer işlemi tamamlandığında uygulama otomatik olarak cep telefonunuza yüklenecektir.

  - Programın kullanımı son derece basit olmakla birlikte, sade arayüzü sayesinde aramalarınızı çok pratik bir şekilde yapabilme imkanı sunmaktadır.

  Desteklediği modeller;

  Nokia 6600 ve üst modelleri (Bazı Nokia telefonlarına Nokia PC Suite yazılımı ile yüklemek gerekmektedir.)

  SonyEricsson T610 ve üst modelleri

  Motorola MPX220 ve üst modelleri

  Samsung D600 ve üst modelleri

  İNDİR


  Türkçe-İngilizce Sözlük 2.0

  Yapımcı: Kur Yazılım
  Dosya Boyutu: 12,50 MB
  Lisans: Ücretsiz
  Dil: Türkçe
  Ekran Görüntüleri: Görüntü 1
  Platform: Windows (Tümü)
  Uninstall Seçeneği? -
  Limit: Yok

  Program Tanıtımı

  7 kategori'de toplam 117557 kavramdan oluşan veritabanı

  - Türkçe-İngilizce
  - İngilizce-Türkçe
  - Teknik Terimler
  - Bilişim Terimleri
  - Bilgisayar Terimleri
  - Elektronik Terimleri
  - Tıp Terimleri

  Kısayol tuşuyla diğer programlardan kolayca ulaşma

  Belirlediğiniz kısayol tuşu ile (CTRL+U gibi) diğer programlardan kolayca Sözlük programını etkinleştirebilirsiniz. Eğer, çalıştığınız pencerede bir metni işaretlemişseniz bu metin otomatik olarak Sözlük programına aktarılır.
  Örneğin, bir web sayfasında anlamını merak ettiğiniz bir sözcüğü fareyle işaretleyip (seçip) belirlediğiniz kısayola basarsanız program açılacak ve bu ifadenin anlamını sözlükte aranacaktır.

  İNDİR


  Menu

  Çeviri Formları

  Çevirmenlik başvurusu

  Copyright © Designed by ingilizce çeviri sitemap